SSRC-480D5.pdf
| Series | SSRC |
| Circuit | SPST-NO (1 Form A) |
| Output Type | AC, Zero Cross |
| Part Status | Active |
| Load Current | 5 A |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 4-SIP |
| Voltage - Load | 48 V ~ 660 V |
| Voltage - Input | 3 ~ 15VDC |