SSRA-240D2R.pdf
| Series | SSRA |
| Circuit | SPST-NO (1 Form A) |
| Output Type | AC |
| Part Status | Active |
| Load Current | 2 A |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 4-SIP |
| Voltage - Load | 24 V ~ 280 V |
| Voltage - Input | 4 ~ 10VDC |