SSR-480D125.pdf
| Series | SSR |
| Circuit | SPST-NO (1 Form A) |
| Output Type | AC, Zero Cross |
| Part Status | Active |
| Load Current | 125 A |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Package / Case | Hockey Puck |
| Voltage - Load | 48 V ~ 660 V |
| Voltage - Input | 4 ~ 32VDC |