LSE240D8R.pdf
| Series | LS |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Circuit | SPST-NO (1 Form A) |
| Output Type | AC |
| Part Status | Active |
| Load Current | 8 A |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 4-SIP |
| Voltage - Load | 24 V ~ 280 V |
| Voltage - Input | 20 ~ 28VDC |