EZE480D18.pdf
| Series | EZ |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Circuit | SPST-NO (1 Form A) |
| Output Type | AC, Zero Cross |
| Part Status | Active |
| Load Current | 18 A |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Package / Case | Module |
| Voltage - Load | 48 V ~ 660 V |
| Voltage - Input | 15 ~ 32VDC |
| Termination Style | Quick Connect - 0.250" (6.3mm) |