10PCV2440.pdf
| Series | PCV |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Circuit | SPST-NO (1 Form A) |
| Output Type | AC, Proportional Control |
| Part Status | Obsolete |
| Load Current | 40 A |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Package / Case | Hockey Puck |
| Voltage - Load | 100 V ~ 240 V |
| Voltage - Input | 2 ~ 10VDC |