ZX10E50C01
首页 > 产品展示 > 开关 > 快速动作,限位开关
ZX10E50C01
ZX10E50C01
型号
ZX10E50C01
品牌
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
描述
SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 48V
数据表
ZX10E50C01.pdf
分类
快速动作,限位开关
交付服务
ZX10E50C01
内容 *
    ZX10E50C01 规格
    PackageBulk
    SeriesZX
    RoHSRoHS
    CircuitSPDT
    Features-
    Pretravel0.134" (3.4mm)
    Overtravel0.025" (0.6mm)
    Part StatusActive
    Actuator TypeLever, Straight
    Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
    Release Force8.000gf
    Operating Force48gf
    Switch FunctionOn-Mom
    Termination StylePC Pin
    Ingress Protection-
    Differential Travel0.050" (1.3mm)
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC48 V
    Current Rating (Amps)100mA (DC)
    Operating Temperature-40°C ~ 120°C