V9-25S43D906A
首页 > 产品展示 > 开关 > 快速动作,限位开关
V9-25S43D906A
V9-25S43D906A
型号
V9-25S43D906A
品牌
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
描述
SWITCH SNAP ACTION SPDT 25A 125V
数据表
V9-25S43D906A.pdf
分类
快速动作,限位开关
交付服务
V9-25S43D906A
内容 *
    V9-25S43D906A 规格
    PackageBulk
    SeriesV9
    RoHSRoHS
    CircuitSPDT
    Features-
    Pretravel0.178" (4.5mm)
    Overtravel0.035" (0.9mm)
    Part StatusObsolete
    Actuator TypeLever, Roller
    Mounting TypeChassis Mount
    Release Force-
    Operating Force275gf
    Switch FunctionOn-Mom
    Termination StyleQuick Connect - 0.250" (6.3mm)
    Ingress Protection-
    Differential Travel0.103" (2.6mm)
    Voltage Rating - AC125 V
    Voltage Rating - DC-
    Current Rating (Amps)25A (AC)
    Operating Temperature-25°C ~ 125°C