V9-20S23D900
首页 > 产品展示 > 开关 > 快速动作,限位开关
V9-20S23D900
V9-20S23D900
型号
V9-20S23D900
品牌
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
描述
SWITCH SNAP ACT SPST-NO 20A 125V
数据表
V9-20S23D900.pdf
分类
快速动作,限位开关
交付服务
V9-20S23D900
内容 *
    V9-20S23D900 规格
    PackageBulk
    SeriesV9
    RoHSRoHS
    CircuitSPST-NO
    Features-
    Pretravel0.075" (1.9mm)
    Overtravel0.026" (0.7mm)
    Part StatusObsolete
    Actuator TypeRound (Pin Plunger)
    Mounting TypeChassis Mount
    Release Force-
    Operating Force510gf
    Switch FunctionOff-Mom
    Termination StyleQuick Connect - 0.250" (6.3mm)
    Ingress Protection-
    Differential Travel0.047" (1.2mm)
    Voltage Rating - AC125 V
    Voltage Rating - DC-
    Current Rating (Amps)20A (AC)
    Operating Temperature-25°C ~ 125°C