V7-1V20E9-000-1
首页 > 产品展示 > 开关 > 快速动作,限位开关
V7-1V20E9-000-1
V7-1V20E9-000-1
型号
V7-1V20E9-000-1
描述
SWITCH SNAP ACT SPST-NO 21A 125V
数据表
V7-1V20E9-000-1.pdf
交付服务
V7-1V20E9-000-1
内容 *
    V7-1V20E9-000-1 规格
    RoHSRoHS
    CircuitSPST-NO
    Features-
    Pretravel0.047" (1.2mm)
    Overtravel0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Actuator TypeRound (Pin Plunger)
    Mounting TypeChassis Mount
    Release Force20gf
    Operating Force160gf
    Switch FunctionOff-Mom
    Termination StyleQuick Connect - 0.250" (6.3mm)
    Ingress Protection-
    Differential Travel0.010" (0.25mm)
    Voltage Rating - AC125 V
    Voltage Rating - DC-
    Current Rating (Amps)21A (AC)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C