V7-1E10D8
首页 > 产品展示 > 开关 > 快速动作,限位开关
V7-1E10D8
V7-1E10D8
型号
V7-1E10D8
描述
SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 125V
数据表
V7-1E10D8.pdf
交付服务
V7-1E10D8
内容 *
    V7-1E10D8 规格
    RoHSRoHS
    CircuitSPDT
    Features-
    Pretravel0.047" (1.2mm)
    Overtravel0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Actuator TypeRound (Pin Plunger)
    Mounting TypeChassis Mount
    Release Force25gf
    Operating Force150gf
    Switch FunctionOn-Mom
    Termination StyleQuick Connect - 0.187" (4.7mm)
    Ingress Protection-
    Differential Travel0.010" (0.25mm)
    Voltage Rating - AC125 V
    Voltage Rating - DC125 V
    Current Rating (Amps)10A (AC), 500mA (DC)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C