V7-1D10D8
首页 > 产品展示 > 开关 > 快速动作,限位开关
V7-1D10D8
V7-1D10D8
型号
V7-1D10D8
品牌
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
描述
SWITCH SNAP ACTION SPDT 1A 125V
数据表
V7-1D10D8.pdf
分类
快速动作,限位开关
交付服务
V7-1D10D8
内容 *
    V7-1D10D8 规格
    PackageBulk
    SeriesV7
    RoHSRoHS
    CircuitSPDT
    Features-
    Pretravel0.047" (1.2mm)
    Overtravel0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Actuator TypeRound (Pin Plunger)
    Mounting TypeChassis Mount
    Release Force25gf
    Operating Force150gf
    Switch FunctionOn-Mom
    Termination StyleQuick Connect - 0.187" (4.7mm)
    Ingress Protection-
    Differential Travel0.010" (0.25mm)
    Voltage Rating - AC125 V
    Voltage Rating - DC-
    Current Rating (Amps)1A (AC)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C