V7-1C17E9-207
首页 > 产品展示 > 开关 > 快速动作,限位开关
V7-1C17E9-207
V7-1C17E9-207
型号
V7-1C17E9-207
品牌
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
描述
SWITCH SNAP ACTION SPDT 15A 125V
数据表
V7-1C17E9-207.pdf
分类
快速动作,限位开关
交付服务
V7-1C17E9-207
内容 *
    V7-1C17E9-207 规格
    PackageBulk
    SeriesV7
    RoHSRoHS
    CircuitSPDT
    Features-
    Pretravel0.112" (2.85mm)
    Overtravel0.065" (1.7mm)
    Part StatusActive
    Actuator TypeLever, Roller
    Mounting TypeChassis Mount
    Release Force9.000gf
    Operating Force86gf
    Switch FunctionOn-Mom
    Termination StyleQuick Connect - 0.250" (6.3mm)
    Ingress Protection-
    Differential Travel0.025" (0.6mm)
    Voltage Rating - AC125 V
    Voltage Rating - DC125 V
    Current Rating (Amps)15A (AC), 500mA (DC)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C