V15T22-CP200-K
首页 > 产品展示 > 开关 > 快速动作,限位开关
V15T22-CP200-K
V15T22-CP200-K
型号
V15T22-CP200-K
描述
SWITCH SNAP ACT SPST-NO 22A 250V
数据表
V15T22-CP200-K.pdf
交付服务
V15T22-CP200-K
内容 *
    V15T22-CP200-K 规格
    RoHSRoHS
    CircuitSPST-NO
    Features-
    Pretravel0.063" (1.6mm)
    Overtravel0.030" (0.76mm)
    Part StatusActive
    Actuator TypeRound (Pin Plunger)
    Mounting TypeChassis Mount
    Release Force50gf
    Operating Force200gf
    Switch FunctionOff-Mom
    Termination StyleQuick Connect - 0.250" (6.3mm)
    Ingress Protection-
    Differential Travel0.016" (0.4mm)
    Voltage Rating - AC250 V
    Voltage Rating - DC-
    Current Rating (Amps)22A (AC)
    Operating Temperature-25°C ~ 125°C