V15T22-CP100
首页 > 产品展示 > 开关 > 快速动作,限位开关
V15T22-CP100
V15T22-CP100
型号
V15T22-CP100
数据表
V15T22-CP100.pdf
交付服务
V15T22-CP100
内容 *
    V15T22-CP100 规格
    RoHSRoHS
    CircuitSPST-NO
    Features-
    Pretravel0.060" (1.5mm)
    Overtravel0.030" (0.76mm)
    Part StatusActive
    Actuator TypeRound (Pin Plunger)
    Mounting TypeChassis Mount
    Release Force25gf
    Operating Force100gf
    Switch FunctionOff-Mom
    Termination StyleQuick Connect - 0.250" (6.3mm)
    Ingress Protection-
    Differential Travel0.020" (0.5mm)
    Voltage Rating - AC125 V
    Voltage Rating - DC-
    Current Rating (Amps)22A (AC)
    Operating Temperature-25°C ~ 125°C