V15T16-SZ200
首页 > 产品展示 > 开关 > 快速动作,限位开关
V15T16-SZ200
V15T16-SZ200
型号
V15T16-SZ200
描述
SWITCH SNAP ACTION SPDT 16A 250V
数据表
V15T16-SZ200.pdf
交付服务
V15T16-SZ200
内容 *
    V15T16-SZ200 规格
    Features-
    Pretravel0.063" (1.6mm)
    Overtravel0.030" (0.76mm)
    Part StatusActive
    Actuator TypeRound (Pin Plunger)
    Mounting TypeChassis Mount
    Release Force50gf
    Operating Force200gf
    Switch FunctionOn-Mom
    Termination StyleSolder Lug
    Ingress Protection-
    Differential Travel0.016" (0.4mm)
    Voltage Rating - AC250 V
    Voltage Rating - DC-
    Current Rating (Amps)16A (AC)
    Operating Temperature-25°C ~ 125°C