V15T16-EP200A01
首页 > 产品展示 > 开关 > 快速动作,限位开关
V15T16-EP200A01
V15T16-EP200A01
型号
V15T16-EP200A01
数据表
V15T16-EP200A01.pdf
交付服务
V15T16-EP200A01
内容 *
    V15T16-EP200A01 规格
    RoHSRoHS
    CircuitSPST-NO
    Features-
    Pretravel0.060" (1.5mm)
    Overtravel0.015" (0.4mm)
    Part StatusActive
    Actuator TypeLever, Straight
    Mounting TypeChassis Mount
    Release Force50gf
    Operating Force200gf
    Switch FunctionOff-Mom
    Termination StyleQuick Connect - 0.187" (4.7mm)
    Ingress Protection-
    Differential Travel0.031" (0.8mm)
    Voltage Rating - AC125 V
    Voltage Rating - DC-
    Current Rating (Amps)16A (AC)
    Operating Temperature-25°C ~ 125°C