V15T16-CZ200A03
首页 > 产品展示 > 开关 > 快速动作,限位开关
V15T16-CZ200A03
V15T16-CZ200A03
型号
V15T16-CZ200A03
品牌
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
描述
SWITCH SNAP ACTION SPDT 16A 250V
数据表
V15T16-CZ200A03.pdf
分类
快速动作,限位开关
交付服务
V15T16-CZ200A03
内容 *
    V15T16-CZ200A03 规格
    PackageBulk
    SeriesV15
    RoHSRoHS
    CircuitSPDT
    Features-
    Pretravel0.252" (6.4mm)
    Overtravel0.102" (2.6mm)
    Part StatusActive
    Actuator TypeLever, Straight
    Mounting TypeChassis Mount
    Release Force10gf
    Operating Force60gf
    Switch FunctionOn-Mom
    Termination StyleQuick Connect - 0.250" (6.3mm)
    Ingress Protection-
    Differential Travel0.094" (2.4mm)
    Voltage Rating - AC250 V
    Voltage Rating - DC-
    Current Rating (Amps)16A (AC)
    Operating Temperature-25°C ~ 125°C