V15T16-CZ100A03
首页 > 产品展示 > 开关 > 快速动作,限位开关
V15T16-CZ100A03
V15T16-CZ100A03
型号
V15T16-CZ100A03
数据表
V15T16-CZ100A03.pdf
交付服务
V15T16-CZ100A03
内容 *
    V15T16-CZ100A03 规格
    RoHSRoHS
    CircuitSPDT
    Features-
    Pretravel0.250" (6.35mm)
    Overtravel0.094" (2.4mm)
    Part StatusActive
    Actuator TypeLever, Straight
    Mounting TypeChassis Mount
    Release Force5.000gf
    Operating Force30gf
    Switch FunctionOn-Mom
    Termination StyleQuick Connect - 0.250" (6.3mm)
    Ingress Protection-
    Differential Travel0.103" (2.6mm)
    Voltage Rating - AC125 V
    Voltage Rating - DC-
    Current Rating (Amps)16A (AC)
    Operating Temperature-25°C ~ 125°C