V15T10-EZ200A06
首页 > 产品展示 > 开关 > 快速动作,限位开关
V15T10-EZ200A06
V15T10-EZ200A06
型号
V15T10-EZ200A06
数据表
V15T10-EZ200A06.pdf
交付服务
V15T10-EZ200A06
内容 *
    V15T10-EZ200A06 规格
    RoHSRoHS
    CircuitSPDT
    Features-
    Pretravel0.125" (3.2mm)
    Overtravel0.047" (1.2mm)
    Part StatusActive
    Actuator TypeLever, Roller
    Mounting TypeChassis Mount
    Release Force20gf
    Operating Force120gf
    Switch FunctionOn-Mom
    Termination StyleQuick Connect - 0.187" (4.7mm)
    Ingress Protection-
    Differential Travel0.050" (1.3mm)
    Voltage Rating - AC125 V
    Voltage Rating - DC125 V
    Current Rating (Amps)10A (AC), 500mA (DC)
    Operating Temperature-25°C ~ 125°C