V15T10-CZ050A02
首页 > 产品展示 > 开关 > 快速动作,限位开关
V15T10-CZ050A02
V15T10-CZ050A02
型号
V15T10-CZ050A02
品牌
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
描述
BASIC SWITCH V BASICS V15
数据表
V15T10-CZ050A02.pdf
分类
快速动作,限位开关
交付服务
V15T10-CZ050A02
内容 *
    V15T10-CZ050A02 规格
    PackageBulk
    SeriesV15
    RoHSRoHS
    CircuitSPDT
    Features-
    Pretravel0.125" (3.2mm)
    Overtravel0.051" (1.3mm)
    Part StatusActive
    Actuator TypeLever, Straight
    Mounting TypeChassis Mount
    Release Force5.000gf
    Operating Force30gf
    Switch FunctionOn-Mom
    Termination StyleQuick Connect - 0.250" (6.3mm)
    Ingress Protection-
    Differential Travel0.047" (1.2mm)
    Voltage Rating - AC125 V
    Voltage Rating - DC125 V
    Current Rating (Amps)10A (AC), 500mA (DC)
    Operating Temperature-25°C ~ 125°C