V15S05-E1Z050-01
首页 > 产品展示 > 开关 > 快速动作,限位开关
V15S05-E1Z050-01
V15S05-E1Z050-01
型号
V15S05-E1Z050-01
数据表
V15S05-E1Z050-01.pdf
交付服务
V15S05-E1Z050-01
内容 *
    V15S05-E1Z050-01 规格
    Features-
    Pretravel0.060" (1.5mm)
    Overtravel0.030" (0.76mm)
    Part StatusActive
    Actuator TypeRound (Pin Plunger)
    Mounting TypeChassis Mount
    Release Force-
    Operating Force50gf
    Switch FunctionOn-Mom
    Termination StyleQuick Connect - 0.187" (4.7mm)
    Ingress Protection-
    Differential Travel0.020" (0.5mm)
    Voltage Rating - AC125 V
    Voltage Rating - DC48 V
    Current Rating (Amps)5A (AC), 100mA (DC)
    Operating Temperature-25°C ~ 85°C