V15M0064H
首页 > 产品展示 > 开关 > 快速动作,限位开关
V15M0064H
V15M0064H
型号
V15M0064H
品牌
WEC
描述
MINI BASIC SWITCH
数据表
V15M0064H.pdf
分类
快速动作,限位开关
交付服务
V15M0064H
内容 *
    V15M0064H 规格
    PackageBox
    SeriesV
    RoHSRoHS
    CircuitSPDT
    Features-
    Pretravel0.047" (1.2mm)
    Overtravel0.039" (1.0mm)
    Part StatusActive
    Actuator TypeRound (Pin Plunger)
    Mounting TypeChassis Mount
    Release Force50gf
    Operating Force200gf
    Switch FunctionOn-Mom
    Termination StyleSolder, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
    Ingress ProtectionIP40
    Differential Travel0.016" (0.4mm)
    Voltage Rating - AC250 V
    Voltage Rating - DC125 V
    Current Rating (Amps)15A (AC), 600mA (DC)
    Operating Temperature-25°C ~ 150°C