V15H22-CZ100A06
首页 > 产品展示 > 开关 > 快速动作,限位开关
V15H22-CZ100A06
V15H22-CZ100A06
型号
V15H22-CZ100A06
品牌
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
描述
BASIC SWITCH V BASICS V15
数据表
V15H22-CZ100A06.pdf
分类
快速动作,限位开关
交付服务
V15H22-CZ100A06
内容 *
    V15H22-CZ100A06 规格
    PackageBulk
    SeriesV15
    RoHSRoHS
    CircuitSPDT
    Features-
    Pretravel0.131" (3.3mm)
    Overtravel0.062" (1.6mm)
    Part StatusActive
    Actuator TypeLever, Roller
    Mounting TypeChassis Mount
    Release Force10gf
    Operating Force60gf
    Switch FunctionOn-Mom
    Termination StyleQuick Connect - 0.250" (6.3mm)
    Ingress Protection-
    Differential Travel0.086" (2.2mm)
    Voltage Rating - AC125 V
    Voltage Rating - DC-
    Current Rating (Amps)22A (AC)
    Operating Temperature-25°C ~ 150°C