V15H10-FP200A03
首页 > 产品展示 > 开关 > 快速动作,限位开关
V15H10-FP200A03
V15H10-FP200A03
型号
V15H10-FP200A03
数据表
V15H10-FP200A03.pdf
交付服务
V15H10-FP200A03
内容 *
    V15H10-FP200A03 规格
    RoHSRoHS
    CircuitSPST-NO
    Features-
    Pretravel0.250" (6.35mm)
    Overtravel0.094" (2.4mm)
    Part StatusActive
    Actuator TypeLever, Straight
    Mounting TypeChassis Mount
    Release Force10gf
    Operating Force60gf
    Switch FunctionOff-Mom
    Termination StyleScrew Terminal
    Ingress Protection-
    Differential Travel0.103" (2.6mm)
    Voltage Rating - AC125 V
    Voltage Rating - DC30 V
    Current Rating (Amps)10A (AC), 1A (DC)
    Operating Temperature-25°C ~ 150°C