V10M0015A
首页 > 产品展示 > 开关 > 快速动作,限位开关
V10M0015A
V10M0015A
型号
V10M0015A
品牌
WEC
描述
MINI BASIC
数据表
V10M0015A.pdf
分类
快速动作,限位开关
交付服务
V10M0015A
内容 *
    V10M0015A 规格
    PackageBox
    SeriesV
    RoHSRoHS
    CircuitSPDT
    Features-
    Pretravel0.063" (1.6mm)
    Overtravel0.031" (0.8mm)
    Part StatusActive
    Actuator TypeLever, Roller
    Mounting TypeChassis Mount
    Release Force15gf
    Operating Force120gf
    Switch FunctionOn-Mom
    Termination StyleQuick Connect - 0.187" (4.7mm)
    Ingress ProtectionIP40
    Differential Travel0.025" (0.6mm)
    Voltage Rating - AC250 V
    Voltage Rating - DC125 V
    Current Rating (Amps)10A (AC), 600mA (DC)
    Operating Temperature-25°C ~ 80°C