TMCJG6ST2540Y
首页 > 产品展示 > 开关 > 快速动作,限位开关
TMCJG6ST2540Y
TMCJG6ST2540Y
型号
TMCJG6ST2540Y
品牌
C&K
描述
SWITCH SNAP ACT SPST-NO 15A 125V
数据表
TMCJG6ST2540Y.pdf
分类
快速动作,限位开关
交付服务
TMCJG6ST2540Y
内容 *
    TMCJG6ST2540Y 规格
    PackageBulk
    SeriesTM
    RoHSRoHS
    CircuitSPST-NO
    Features-
    Pretravel0.330" (8.4mm)
    Overtravel0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Actuator TypeLever, Straight
    Mounting TypeChassis Mount
    Release Force9.000gf
    Operating Force40gf
    Switch FunctionOff-Mom
    Termination StyleQuick Connect - 0.187" (4.7mm)
    Ingress Protection-
    Differential Travel0.070" (1.8mm)
    Voltage Rating - AC125 V
    Voltage Rating - DC125 V
    Current Rating (Amps)15A (AC), 500mA (DC)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C