TMCGD6ST254AC
首页 > 产品展示 > 开关 > 快速动作,限位开关
TMCGD6ST254AC
TMCGD6ST254AC
型号
TMCGD6ST254AC
品牌
C&K
描述
SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 125V
数据表
TMCGD6ST254AC.pdf
分类
快速动作,限位开关
交付服务
TMCGD6ST254AC
内容 *
    TMCGD6ST254AC 规格
    PackageBulk
    SeriesTM
    RoHSRoHS
    CircuitSPDT
    Features-
    Pretravel0.330" (8.4mm)
    Overtravel0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Actuator TypeLever, Straight
    Mounting TypeChassis Mount
    Release Force4.000gf
    Operating Force30gf
    Switch FunctionOn-Mom
    Termination StyleQuick Connect - 0.250" (6.3mm)
    Ingress Protection-
    Differential Travel0.070" (1.8mm)
    Voltage Rating - AC125 V
    Voltage Rating - DC125 V
    Current Rating (Amps)10A (AC), 500mA (DC)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C