LCS052T00WA20CC
首页 > 产品展示 > 开关 > 快速动作,限位开关
LCS052T00WA20CC
LCS052T00WA20CC
型号
LCS052T00WA20CC
品牌
C&K
描述
SWITCH SNAP ACT SPDT 5A 125V
数据表
LCS052T00WA20CC.pdf
分类
快速动作,限位开关
交付服务
LCS052T00WA20CC
内容 *
    LCS052T00WA20CC 规格
    PackageTray
    SeriesLCS
    RoHSRoHS
    CircuitSPDT
    Features-
    Pretravel0.125" (3.2mm)
    Overtravel0.025" (0.6mm)
    Part StatusActive
    Actuator TypeLever, Straight
    Mounting TypeChassis Mount
    Release Force21gf
    Operating Force98gf
    Switch FunctionOn-Mom
    Termination StyleWire Leads
    Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
    Differential Travel0.020" (0.5mm)
    Voltage Rating - AC125 V
    Voltage Rating - DC-
    Current Rating (Amps)5A (AC)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C