LCS052S26WC20BY
首页 > 产品展示 > 开关 > 快速动作,限位开关
LCS052S26WC20BY
LCS052S26WC20BY
型号
LCS052S26WC20BY
品牌
C&K
描述
SWITCH SNAP SPST-NO 5A 125V
数据表
LCS052S26WC20BY.pdf
分类
快速动作,限位开关
交付服务
LCS052S26WC20BY
内容 *
    LCS052S26WC20BY 规格
    PackageTray
    SeriesLCS
    RoHSRoHS
    CircuitSPST-NO
    Features-
    Pretravel0.180" (4.6mm)
    Overtravel0.039" (1.0mm)
    Part StatusActive
    Actuator TypeLever, Simulated Roller
    Mounting TypeChassis Mount
    Release Force14gf
    Operating Force68gf
    Switch FunctionOff-Mom
    Termination StyleWire Leads
    Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
    Differential Travel0.026" (0.65mm)
    Voltage Rating - AC125 V
    Voltage Rating - DC-
    Current Rating (Amps)5A (AC)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C