LCA10A140LS2SC
首页 > 产品展示 > 开关 > 快速动作,限位开关
LCA10A140LS2SC
LCA10A140LS2SC
型号
LCA10A140LS2SC
品牌
C&K
描述
SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 125V
数据表
LCA10A140LS2SC.pdf
分类
快速动作,限位开关
交付服务
LCA10A140LS2SC
内容 *
    LCA10A140LS2SC 规格
    PackageBulk
    SeriesLCA
    RoHSRoHS
    CircuitSPDT
    Features-
    Pretravel-
    Overtravel-
    Part StatusObsolete
    Actuator TypeLever, Straight
    Mounting TypeChassis Mount
    Release Force-
    Operating Force56gf
    Switch FunctionOn-Mom
    Termination StyleSolder Lug
    Ingress Protection-
    Differential Travel-
    Voltage Rating - AC125 V
    Voltage Rating - DC-
    Current Rating (Amps)10A (AC)
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C