41SM30-H58
首页 > 产品展示 > 开关 > 快速动作,限位开关
41SM30-H58
41SM30-H58
型号
41SM30-H58
品牌
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
描述
SWITCH SNAP ACTION SPDT 11A 250V
数据表
41SM30-H58.pdf
分类
快速动作,限位开关
交付服务
41SM30-H58
内容 *
    41SM30-H58 规格
    PackageBulk
    SeriesSM
    RoHSRoHS
    CircuitSPDT
    Features-
    Pretravel0.030" (0.8mm)
    Overtravel0.005" (0.13mm)
    Part StatusActive
    Actuator TypeRound (Pin Plunger)
    Mounting TypeChassis Mount
    Release Force28gf
    Operating Force141gf
    Switch FunctionOn-Mom
    Termination StyleQuick Connect - 0.058" (Round)
    Ingress Protection-
    Differential Travel0.003" (0.075mm)
    Voltage Rating - AC250 V
    Voltage Rating - DC30 V
    Current Rating (Amps)11A (AC), 5A (DC)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C