U15J61Z3GE22.pdf
| Part Status | Active |
| Actuator Type | Paddle |
| Actuator Marking | No Marking |
| Termination Style | Quick Connect - 0.062" (1.5mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating - AC | 120 V |
| Voltage Rating - DC | 28 V |
| Color - Actuator/Cap | Black |
| Current Rating (Amps) | 5A (AC/DC) |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 15.24mm x 12.70mm |