CA22J72207PQ.pdf
| Part Status | Obsolete |
| Actuator Type | Concave (Curved) |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Switch Function | On-Off |
| Actuator Marking | O - |
| Termination Style | Quick Connect - 0.250" (6.3mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Voltage Rating - DC | - |
| Color - Actuator/Cap | Black |
| Current Rating (Amps) | 15A (AC) |
| Operating Temperature | -30°C ~ 65°C |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 28.20mm x 22.00mm |