47ADP2J1M6QT.pdf
| Package | Bulk,Bulk |
|---|---|
| Series | 47A |
| RoHS | RoHS |
| Circuit | DPDT |
| Features | Epoxy Sealed Terminals |
| Part Status | Active |
| Actuator Type | Concave (Standard V) |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Switch Function | On-Mom |
| Actuator Marking | No Marking |
| Termination Style | PC Pin |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Voltage Rating - DC | 28 V |
| Color - Actuator/Cap | Black |
| Current Rating (Amps) | 5A (AC/DC) |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |