SR0805FR-0756RL
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 电阻网络,阵列
SR0805FR-0756RL
SR0805FR-0756RL
型号
SR0805FR-0756RL
描述
RES 56 OHM 1% 1/8W 0805
数据表
SR0805FR-0756RL.pdf
交付服务
SR0805FR-0756RL
内容 *
    SR0805FR-0756RL 规格
    SeriesSR
    Part StatusActive
    Resistance56 Ohms
    Tolerance±1%
    Power (Watts)0.125W, 1/8W
    CompositionThick Film
    FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
    Temperature Coefficient±200ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package805
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)