RL1206JR-070R062L
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 电阻网络,阵列
RL1206JR-070R062L
RL1206JR-070R062L
型号
RL1206JR-070R062L
描述
RES 0.062 OHM 5% 1/4W 1206
数据表
RL1206JR-070R062L.pdf
交付服务
RL1206JR-070R062L
内容 *
    RL1206JR-070R062L 规格
    SeriesRL
    Part StatusActive
    Resistance62 mOhms
    Tolerance±5%
    Power (Watts)0.25W, 1/4W
    CompositionThick Film
    FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient±1000ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package1206
    Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)