RL1206JR-070R051L
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 电阻网络,阵列
RL1206JR-070R051L
RL1206JR-070R051L
型号
RL1206JR-070R051L
品牌
Yageo
描述
RES 0.051 OHM 5% 1/4W 1206
数据表
RL1206JR-070R051L.pdf
分类
电阻网络,阵列
交付服务
RL1206JR-070R051L
内容 *
    RL1206JR-070R051L 规格
    SeriesRL
    Part StatusActive
    Resistance51 mOhms
    Tolerance±5%
    Power (Watts)0.25W, 1/4W
    CompositionThick Film
    FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient±1000ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    RatingsAEC-Q200
    Supplier Device Package1206
    Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)