RL0805JR-070R33L
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 电阻网络,阵列
RL0805JR-070R33L
RL0805JR-070R33L
型号
RL0805JR-070R33L
描述
RES 0.33 OHM 5% 1/8W 0805
数据表
RL0805JR-070R33L.pdf
交付服务
RL0805JR-070R33L
内容 *
    RL0805JR-070R33L 规格
    SeriesRL
    Part StatusActive
    Resistance330 mOhms
    Tolerance±5%
    Power (Watts)0.125W, 1/8W
    CompositionThick Film
    FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient±600ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package805
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)