RL0603FR-7W0R22L
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 电阻网络,阵列
RL0603FR-7W0R22L
RL0603FR-7W0R22L
型号
RL0603FR-7W0R22L
品牌
Yageo
描述
RES 0.22 OHM 1% 1/5W 0603
数据表
RL0603FR-7W0R22L.pdf
分类
电阻网络,阵列
交付服务
RL0603FR-7W0R22L
内容 *
    RL0603FR-7W0R22L 规格
    SeriesRL
    Part StatusActive
    Resistance220 mOhms
    Tolerance±1%
    Power (Watts)0.2W, 1/5W
    CompositionThick Film
    FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient±800ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    RatingsAEC-Q200
    Supplier Device Package603
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)