RL0402FR-070R18L
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 电阻网络,阵列
RL0402FR-070R18L
RL0402FR-070R18L
型号
RL0402FR-070R18L
描述
RES 0.18 OHM 1% 1/16W 0402
数据表
RL0402FR-070R18L.pdf
交付服务
RL0402FR-070R18L
内容 *
    RL0402FR-070R18L 规格
    SeriesRL
    Part StatusDiscontinued at Digi-Key
    Resistance180 mOhms
    Tolerance±1%
    Power (Watts)0.063W, 1/16W
    CompositionThick Film
    FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient±800ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package402
    Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max)0.016" (0.40mm)