RK73G2BTTD1502D
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 电阻网络,阵列
RK73G2BTTD1502D
RK73G2BTTD1502D
型号
RK73G2BTTD1502D
品牌
KOA Speer Electronics, Inc.
描述
RESISTOR THICK FILM 1206
数据表
RK73G2BTTD1502D.pdf
分类
电阻网络,阵列
交付服务
RK73G2BTTD1502D
内容 *
    RK73G2BTTD1502D 规格
    SeriesRK73G
    Part StatusActive
    Resistance15 kOhms
    Tolerance±0.5%
    Power (Watts)0.25W, 1/4W
    CompositionThick Film
    FeaturesAutomotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient±50ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    RatingsAEC-Q200
    Supplier Device Package1206
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)0.028" (0.70mm)