RE0402BRE072K2L
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 电阻网络,阵列
RE0402BRE072K2L
RE0402BRE072K2L
型号
RE0402BRE072K2L
描述
RES SMD 2.2K OHM 0.1% 1/16W 0402
数据表
RE0402BRE072K2L.pdf
交付服务
RE0402BRE072K2L
内容 *
    RE0402BRE072K2L 规格
    SeriesRE
    Part StatusActive
    Resistance2.2 kOhms
    Tolerance±0.1%
    Power (Watts)0.063W, 1/16W
    CompositionThick Film
    FeaturesMoisture Resistant
    Temperature Coefficient±50ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package402
    Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max)0.015" (0.37mm)