EXB-E10C470J
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 电阻网络,阵列
EXB-E10C470J
EXB-E10C470J
型号
EXB-E10C470J
品牌
Panasonic Electronic Components
描述
RES ARRAY 8 RES 47 OHM 1608
数据表
EXB-E10C470J.pdf
分类
电阻网络,阵列
交付服务
EXB-E10C470J
内容 *
    EXB-E10C470J 规格
    SeriesEXB
    Part StatusActive
    Circuit TypeBussed
    Resistance (Ohms)47
    Tolerance±5%
    Number of Resistors8
    Resistor Matching Ratio-
    Number of Pins10
    Power Per Element62.5mW
    Temperature Coefficient±200ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Applications-
    Mounting TypeSurface Mount
    Supplier Device Package1608
    Size / Dimension0.157" L x 0.083" W (4.00mm x 2.10mm)
    Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)