EXB-18V153JX
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 电阻网络,阵列
EXB-18V153JX
EXB-18V153JX
型号
EXB-18V153JX
品牌
Panasonic Electronic Components
描述
RES ARRAY 4 RES 15K OHM 0502
数据表
EXB-18V153JX.pdf
分类
电阻网络,阵列
交付服务
EXB-18V153JX
内容 *
    EXB-18V153JX 规格
    SeriesEXB
    Part StatusActive
    Circuit TypeIsolated
    Resistance (Ohms)15k
    Tolerance±5%
    Number of Resistors4
    Resistor Matching Ratio-
    Number of Pins8
    Power Per Element31mW
    Temperature Coefficient±200ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Applications-
    Mounting TypeSurface Mount
    Supplier Device Package502
    Size / Dimension0.055" L x 0.024" W (1.40mm x 0.60mm)
    Height - Seated (Max)0.018" (0.45mm)