ERJ-P03D14R0V
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 电阻网络,阵列
ERJ-P03D14R0V
ERJ-P03D14R0V
型号
ERJ-P03D14R0V
描述
RES SMD 14 OHM 0.5% 1/5W 0603
数据表
ERJ-P03D14R0V.pdf
交付服务
ERJ-P03D14R0V
内容 *
    ERJ-P03D14R0V 规格
    SeriesERJ-P03
    Part StatusActive
    Resistance14 Ohms
    Tolerance±0.5%
    Power (Watts)0.2W, 1/5W
    CompositionThick Film
    FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
    Temperature Coefficient±150ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package603
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)