ERJ-HP6D1022V
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 电阻网络,阵列
ERJ-HP6D1022V
ERJ-HP6D1022V
型号
ERJ-HP6D1022V
描述
RES 10.2K OHM 0.5% 1/2W 0805
数据表
ERJ-HP6D1022V.pdf
交付服务
ERJ-HP6D1022V
内容 *
    ERJ-HP6D1022V 规格
    SeriesERJ-HP6
    Part StatusActive
    Resistance10.2 kOhms
    Tolerance±0.5%
    Power (Watts)0.5W, 1/2W
    CompositionThick Film
    FeaturesAutomotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient±100ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 175°C
    Supplier Device Package805
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)0.028" (0.70mm)