ERJ-12NF2671U
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 电阻网络,阵列
ERJ-12NF2671U
ERJ-12NF2671U
型号
ERJ-12NF2671U
品牌
Panasonic Electronic Components
描述
RES SMD 2.67K OHM 1% 3/4W 1812
数据表
ERJ-12NF2671U.pdf
分类
电阻网络,阵列
交付服务
ERJ-12NF2671U
内容 *
    ERJ-12NF2671U 规格
    SeriesERJ-12N
    Part StatusActive
    Resistance2.67 kOhms
    Tolerance±1%
    Power (Watts)0.75W, 3/4W
    CompositionThick Film
    FeaturesAutomotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient±100ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    RatingsAEC-Q200
    Supplier Device Package1812
    Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)0.028" (0.70mm)