CRCW12108R66FNEA
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 电阻网络,阵列
CRCW12108R66FNEA
CRCW12108R66FNEA
型号
CRCW12108R66FNEA
描述
RES SMD 8.66 OHM 1% 1/2W 1210
数据表
CRCW12108R66FNEA.pdf
交付服务
CRCW12108R66FNEA
内容 *
    CRCW12108R66FNEA 规格
    SeriesCRCW
    Part StatusActive
    Resistance8.66 Ohms
    Tolerance±1%
    Power (Watts)0.5W, 1/2W
    CompositionThick Film
    FeaturesAutomotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient±200ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package1210
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)