CRCW12101R91FNEA
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 电阻网络,阵列
CRCW12101R91FNEA
CRCW12101R91FNEA
型号
CRCW12101R91FNEA
描述
RES SMD 1.91 OHM 1% 1/2W 1210
数据表
CRCW12101R91FNEA.pdf
交付服务
CRCW12101R91FNEA
内容 *
    CRCW12101R91FNEA 规格
    SeriesCRCW
    Part StatusActive
    Resistance1.91 Ohms
    Tolerance±1%
    Power (Watts)0.5W, 1/2W
    CompositionThick Film
    FeaturesAutomotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient±200ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    RatingsAEC-Q200
    Supplier Device Package1210
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)